Dobra truskawka to unikalne pod względem oferty i wizerunku nowoczesne  miejsce łączące różnorodne doświadczenia i zjawiska (plantacje truskawek, design, kulinaria, moda). Wnętrze „prawdziwe”  pozbawione sztucznego zdobnictwa. Unikając tworzenia pozorów sztucznej elegancji stanowi prostą formę budynku. To miejsce dla osób ceniących sobie jakość architektury poprzez klarowne dyspozycje przestrzenne podziału wnętrza i poszukujących nowych rozwiązań kulinarnych.

Miejsce to odbierane będzie właściwie tylko wtedy, gdy pozostanie domem restauracyjnym stojącym na wsi, wśród pięknego krajobrazu pól podwągrowieckich i oferować będzie kuchnię lokalną, sezonową opartą na produktach pozyskiwanych od okolicznych gospodarzy.

Dobra truskawka to miejsce, jakiego w pobliżu jeszcze nie było.

Lokalizacja

Pomimo położenia na wsi (7 km za Wągrowcem)  dobra truskawka łatwo daje się odnaleźć. Otoczona jest polami zbóż i kukurydzy w sąsiedztwie lecznicy dla koni i gospodarstwa rolnego.  Dzięki temu może być miejscem dla błogiego leniuchowania, ukrycia się przed światem jak i aktywnej rekreacji.

Tuż obok za lasem nad Jeziorem Kaliszańskim w Kamienicy  są idealne warunki do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu. Jezioro posiada pierwszą klasę czystości, a jego szerokie i płytkie brzegi zapewniają bezpieczne warunki kąpieli dla najmłodszych. Można  wypożyczyć rowery wodne albo podjechać na narty wodne do Margonina.  Dla wędkarzy jezioro zapewnia  warunki do łowienia ryb a amatorzy grzybów przyciągną niezliczone lasy.